O víťazovi rozhodol jediný gól +FOTO

Treťoligové Topoľčany doma hostili Vráble.

Denis Ventúra strieľa víťazný gól Topoľčian.Denis Ventúra strieľa víťazný gól Topoľčian. (Zdroj: JARO ŠUPA)
Topoľčany – Vráble 1:0 (1:0)
V úvode hneď na ihrisku tiekla krv. Už v 6. minúte sa hlavami zrazili dve sedemnástky – Hovsepyan a Hamar. Hosťujúci hráč po ošetrení s obviazanou hlavou pokračoval v hre ďalej, Hovsepyan musel striedať. V 11. minúte sa peknou strelou prezentoval Ventúra, brankár hostí Pichňa jeho pokus pri tyč vyrazil na roh. V ďalšom priebehu mali domáci navrch, Kučera zakončil nepresne, pokus Vahagna Militosyana kryl brankár hostí. V 30. minúte po druhej žltej karte bol vylúčený domáci kapitán Števko. Vylúčenie ale paradoxne pomohlo domácim, na bránku hostí sa valil útok za útokom. Dve výborné strely Vatcheho Militosyana kryl výborný Pichňa. V 45. minúte sa skóre predsa len menilo, Ventúra so striedajúcim Neharim si vymenili loptu akciou na jeden dotyk a z hranice jedenástky otvoril Ventúra skóre – 1:0. V nadstavenom čase sa do vážnejšej šance dostali aj hostia, vyznamenal sa Junas. V druhom polčase mali hostia miernu prevahu, ale do vážnejšieho zakončenia sa nedokázali dostať. Domáci hrozili brejkami, ale dve dobré strely chytil brankár hostí. V 71. minúte bol po druhej žltej karte vylúčený aj druhý domáci hráč Vatche Militosyan. Hostia ale už o štyri minúty uvideli tiež červenú kartu pre Fekiača. Zápas sa dohrával na polovičke domácich, ale obranné rady hostia nedokázali prekonať. Topoľčany si udržali dobrou taktickou hrou veľmi dôležité víťazstvo.
Gól: 45. D. Ventúra, ŽK: Števko, Vatche Militosyan – Hamar, Fekiač, ČK: 30. R. Števko, 71. Vatche Militosyan (obaja MFK) – 75. M. Fekiač (Vráble) – všetci po druhej ŽK. R Papuča, 100. MFK: Junas – Pittner, Števko, Luzin, Grman, Kučera (73. Matejov), Hovsepyan (11. Nehari), Ventúra, Rama Salim, Vatche Militosyan, Vahagn Militosyan, tréner M. Podmajerský.
Ostatné výsledky:
Nové Zámky – Neded 3:0 (3:0), 14. Lovska, 41. Košút, 45. Fehervári.
Dubnica – Šamorín 0:1 (0:0), 62. Čemba.
Veľký Meder – Púchov 1:0 (0:0), 60. Bognár.
DAC B/Vrakúň – Trnava C 0:0.
Veľké Ludince – Komárno 3:3 (2:1), 32. Hlaváčik, 34. Cingel, 90. Smiknya – 10. Szabó, 66. Podlucký, 84. Uzola.
Palárikovo – Nemšová 1:3 (0:2), 78. Zvoncsár (11 m) – 25. Kvasnička, 44. Bala, 56. Kochan.
Galanta – Led. Rovne 2:0 (1:0), 33. S. Lim, 61. L. Kim.