Hrušovany doma excelovali, Solčany si doviezli tri body+VIDEO

Prinášame vám kompletný prehľad V. ligy Stred.

Jacovce doma prehrali s Alekšincami 0:3.Jacovce doma prehrali s Alekšincami 0:3. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Jacovce – Alekšince 0:3 (0:1)

Domáci podali azda svoj naj-slabší domáci výkon v práve prebiehajúcej sezóne. Hostia boli behavejší a futbalovejší a už v 6. minúte Blažiho pokus vyrazil brankár Glos. O päť minút opäť unikol Blaži, ale domáci brankár Glos bol pozorný. Potom sa hralo predovšetkým v strede ihriska. V 35. minúte na nakopávanú loptu zbehol Blaži, ktorý využil zaváhanie dovtedy vynikajúco chytajúceho Glosa, ktorý sa zrazil s obrancom a Blaži osamotený triafa do prázdnej bránky – 0:1. Do druhého polčasu lepšie vstúpili hostia, v 49. minúte od polovice ihriska unikol V. Pleva, prešiel cez troch zadákov Jacoviec a zvýšil na 0:2. V 60. minúte mohol Pleva navýšiť vedenie hostí, ale brankár domácich loptu kryl. Ubehli len tri minúty a po faule domáceho brankára sa kopala penalta. Tú ale Hrebík pos-lal vysoko nad. Až v 67. minúte pohrozili domáci, striedajúci Okša ale namieril tesne vedľa. V 76. minúte po ďalšej peknej akcii hostí zvýšil striedajúci T. Glenda už na trojgólový rozdiel. V závere mohli hostia zvýšiť vedenie, ale Blaži i Glenda svoje brejky zakončili nepresne. Bodku za stretnutím dal domáci Okša, ktorý v nadstavenom čase pálil tesne mimo. Hostia zaslúžene vyhrali.
Góly: 35. M. Blaži, 49. V. Pleva, 76. T. Glenda. R Provodovský. TJ DRUŽSTEVNÍK: Glos – Štefkovič, Beňo, Zigo (65. Okša), Bajzík, Buček, Kaman (55. Bujna), Kúdela (59. M. Švec), Chrenko, Majba, Bukvay.

Tovarníky – H. Kráľová 2:2 (1:2)

V zápase dvoch vyspelých mužstiev mali v úvode domáci územnú prevahu a po centri T. Kopúna a následnej hlavičke Košeckého strelil M. Kopún gól do prázdnej bránky. Domáci hráči ešte viac vystupňovali tlak, ale bez gólového efektu. Nepremenené šance sa domácim kruto vypomstili, keď hostia po dvoch hrubých chybách obrany otočili na 1:2. V druhom polčase hráči Tovarník vystupňovali tlak, ale gól nie a nie streliť. V 84. minúte po centri Laciku V. Candrák predsa len vyrovnal na 2:2. Záverečný tlak domácich bol kŕčovitý, a tak sa zápas skončil deľbou bodov.
Góly: 10. M. Kopún, 84. V. Candrák – 32. Ľ. Kollár, 44. E. Penzeš. R Fenes, 100. OFK: Mikuláš – Jamrich (78. I. Budaj), Lacika, Kapusta, Královič (61. Januška), V. Candrák, T. Kopún, A. Candrák, Košecký (52. Mrázik), Hájovský, M. Kopún.

Hrušovany – Krušovce 11:1 (6:1)

Domáci nenechali nič na náhodu a od úvodu sa pustili do súpera. V 2. minúte Boldiš – Kováč, Grznár tesne míňa. V 7. minúte dlhý aut P. Sporinu a M. Grznár otvára skóre – 1:0. V 22. minúte opäť Grznár, ale mieri tesne nad. Po pravej strane potiahol Bulák a Grznár sa nemýli – 2:0. Po osi Zlatňanský – Kováč zvyšuje Bulák na 3:0. Domáci pritlačili súpera a oblúčik Slíža len tesne míňa pravú tyč bránky hostí. V 38. minúte Zlatňanský po prihrávke Kováča zvyšuje na 4:0. V 40. minúte prišla prvá strela hostí na bránku domácich a Golis znižuje na 4:1. V 42. minúte stopér Kurbel potiahol útok, nahral Boldišovi, ktorý mu loptu vrátil a bolo 5:1. V 44. minúte útok Zlatňanský – Boldiš – Kováč – 6:1. Domáci mali sústavný tlak a k tomu zodpovedal aj polčasový stav. Po polčase domáci nepoľavili, v 48. minúte krásne nožničky Kováča, ktoré len tesne míňajú ľavý horný roh bránky hostí. A znova trojica Boldiš – Zlatňanský – Kováč v 52. minúte a Kováč zvyšuje na 7:1. V 53. minúte prišiel na ihrisko I. Sporina a jeho prvý únik o štyri minúty znamenal gól na 8:1. Prešla len chvíľka, v 65. I. Sporina zvyšuje na 9:1. Bol to obrovský tlak domácich, v 69. minúte Vargova strela, Pastrnák s námahou vyráža na roh. V 77. minúte rohový kop Boldiša a kapitán Krško strieľa desiaty gól domácich. Gólová exhibícia domácich sa nezastavuje, Boldiš dáva Kováčovi a ten svojím hetrikom zvyšuje na 11:1 pre domácich. Domáci v tomto zápase rozstrieľali súpera a to ešte Pastrnák v bránke hostí vychytal čisté šance domácich.
Góly: 7. a 26. M. Grznár, 31. Ľ. Bulák, 38. P. Zlatňanský, 42. P. Kurbel, 45., 52. a 80. I. Kováč, 57. a 65. I. Sporina, 77. M. Krško – 40. M. Golis. R Martiška, 200. OFK: Zubčák – Kováč, Krško, Kurbel, Slíž, P. Sporina (68. Lysý), Varga, Bulák (53. I. Sporina), Grznár (57. Omelka), Zlatňanský, Boldiš. TJ SLOVAN: Pastrnák – Smatana, Procházka, Masaryk, J. Čuhák, Golis, A. Štetka (73. Trudman), Želiska (46. Širo), Petrus, Šimovič, M. Sporina (62. P. Patrovič).

V. Bedzany – Nevidzany 1:1 (0:1)

V hodovom zápase sa predstavili dvaja nováčikovia V. ligy Stred, ktorí predvádzali rýchly a kombinačný futbal so šancami na oboch stranách. Hral sa rýchly futbal, hra sa prelievala z jednej strany na druhú. Hostia sa ujali vedenia po akcii cez stred ihriska. Domáci sa snažili hru vyrovnať, vytvorili si tri čisté tutovky v prvom polčase, ale zostali nepremenené. Do druhého polčasu sa domáce mužstvo snažilo rýchlym gólom vyrovnať, ale zostalo len pri chcení. Potom ale prišla akcia F. Kolenčíka, ktorý od pol ihriska sólom cez viacerých hosťujúcich hráčov vyrovnal na 1:1. O pár minút na to spálil čistú tutovku M. Hustý. Hostia hrozili brejkmi, taktiež spálili dve šance, ktoré volali po góloch. Domáce mužstvo bojovnosťou a úsilím chcelo strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale gól sa im už nepodarilo vsietiť. Na mužstve domácich bolo veľmi cítiť, že im chýbalo šesť hráčov základnej zostavy.
Góly: 63. F. Kolenčík – 22. P. Drgoňa. R Baláž, ČK: 80. J. Ladický (V. Bedzany) po druhej ŽK, 200. OFK: Lukačovič – Vaňo, J. Ladický, Hippík (77. A. Jánoš), F. Kolenčík, Hustý, Toman, Barborík, Ondruška, Bracho, Bitarovský.

Preseľany – Zbehy 1:2 (0:0)

Domáce Preseľany nastúpili s cieľom konečne doma naplno bodovať, ale táto predstava nebola na ihrisku vôbec vidieť. Aktívnejšie začali hostia, už v 10. minúte sa Rumanovský ocitol v gólovej šanci, z 11 metrov ale nenamieril presne. Následne hru na desať minút ovládli domáci, ale postupne sa hra vyrovnala. Ojedinelé šance sa striedali na oboch stranách, vyplývali hlavne zo štandardných situácií. V druhom polčase boli hostia lepším mužstvom, vytvorili si väčšie množstvo šancí. Oba góly hostí padli po hrubých chybách domácich. Jediným svetlým momentom v domácej hre bola 88. minúta, kedy sa individuálnom akciou prezentoval Kšinant, ktorý z polovice ihriska prešiel cez troch hráčov a znížil na 1:2. To už ale na prípadný zvrat nestačilo, hoci až po tomto góle prejavili domáci skutočnú snahu pobiť sa o výsledok. Ak by hostia hrali celý zápas bez brankára, na výsledku by sa asi nič nezmenilo, lebo ofenzívna činnosť domácich bola príliš slabá po celý zápas.
Góly: 88. I. Kšinant – 73. M. Fuska, 75. M. Kopec. R Pivarček, 150. TJ SLOVAN: Matúš Šiška – Mocný, Bubla, Michal Šiška, Toriška (77. Kasana), Urbanec (56. F. Jančovič), M. Piterka (73. M. Candrák), Kamencay, Kšinant, L. Piterka, Kochan.

Tešedíkovo – Radošina 2:0 (1:0)

Prví pohrozili hostia, ale Psota bol pozorný. Domáci prevzali iniciatívu, pálil Lancz a Michalík opečiatkoval tyč. V 26. minúte prišla pekná kombinácia, Michalík vysunul Lancza, ktorý nezaváhal. Pri faule na Hajduho v 16-tke na prekvapenie rozhodca ponechal výhodu, ale gól z akcie nebol. Po obrátke domáci pokračovali v aktivite. Ovocie však prišlo až po koncovke striedajúceho D. Kovácsa. Záver poznačili zbytočné emócie.
Gól: 26. G. Lancz, 72. D. Kovács. ČK: 82. M. Piršel (R). R P. Kollár, 150. TJ: M. Rybnikár – M. Piršel, Sporina, Ďaďan, Kúdela, Vičan, Jankovič, Ju. Piršel, Jo. Piršel (15. Bartošek), Minárik, Schlosser.

Močenok – Solčany 1:3 (0:3)

Skúsení hostia položili základ svojho víťazstva do 14. minúty. Do konca polčasu pridali aj tretí gól. Medzitým sa hra vyrovnala, no podvedomie hráčov narušilo vážne zranenie Víglackého. Po obrátke nastúpili domáci s túžbou s výsledkom niečo spraviť, ale v prvej tutovke nepochodil Vencel, no o chvíľu po Paľovej kolmici Vencel stanovil na 1:3. Močenok si za aktivitu v druhom dejstve gól zaslúžil, no skúsení hostia drámu nepripustili.
Góly: 79. R. Vencel – 12. D. Bartošek, 14. a 42. M. Pavlovič. R Kondéová, 80. OFK: Ambroz – Krošlák (66. Gábriš), Ondruš, Ducký, Zelíska, Galbavý, Bartošek, Mančík (62. Klačanský), Pavlovič, Gális (74. Hupka), Soboňa.
Zvyšný výsledok: Lapáš – V. Zálužie 6:2 (4:1), 22., 26. a 49. M. Tóth, 29. a 45. V. Tirpák, 88. J. Krkoška – 35. M. Antl, 54. L. Kollárik.
16. V. Bedzany 27 2 6 19 24:80 12 (-30)
Močenku odrátajú 6 bodov, V. Zálužiu 3 b.
NAJLEPŠÍ STRELCI: 29 – P. Zlatňanský (Hrušovany), 16 – M. Tóth (Lapáš), 15 – M. Petrovský (H. Kráľová), M. Rusňák (Preseľany, Tovarníky), 14 – D. Soboňa (Solčany).
ZOSTAVA KOLA: P. Drgoňa st. (Nevidzany) – I. Kováč (Hrušovany), F. Kolenčík (V. Bedzany), R. Žembera (Nevidzany), D. Bartošek (Solčany), T. Lenický (H. Kráľová), V. Pleva (Alekšince), G. Lancz (Tešedíkovo), V. Gajdoš (Lapáš), M. Kopec (Zbehy), M. Blaži (Alekšince).